Prywatny ośrodek odwykowy Wrocław - Terapiakobiet.pl

Anoreksja to zaburzenie, w którym zaabsorbowanie dietą i szczupłość prowadzi do nadmiernej utraty wagi. Jeśli cierpisz na tę chorobę, możesz nie zdawać sobie sprawy, że utrata wagi lub ograniczenie odżywiania jest problemem i możesz „czuć się gruby”, nawet gdy jesteś wychudzony. Kobiety z anoreksją celowo głodują lub nadmiernie ćwiczą, nieustannie dążąc do tego, by być szczupłą, tracąc ponad 15 procent normalnej masy ciała. Mniej więcej połowa kobiet cierpiących na anoreksję nigdy nie wraca do stanu sprzed anoreksji, a około 20 procent pozostaje przewlekle chorych. Śmiertelność z powodu anoreksji należy do najwyższych ze wszystkich chorób psychicznych. Zgony są mniej więcej równo podzielone między samobójstwa i komplikacje medyczne związane z głodem.

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet im. Matki Teresy z Kalkuty
ul. Willowa 769