Bug Wyszków
Stadion
Informacje
Stadion miejski w Wyszkowie został wybudowany w latach 50. XX wieku. Jest więc jednym z najstarszych tego typu obiektów na Mazowszu.

Największe przeobrażenia i modernizację przeszedł na początku lat 90., w zwłaszcza w 1993 r., kiedy to Bug Wyszków awansował do II ligi piłkarskiej. Awans na tak wysoki szczebel rozgrywek, wiązał się ze spełnieniem wymogów licencyjnych, związanych m.in. z posiadaniem odpowiedni wyposażonego i zabezpieczonego stadionu. To właśnie wtedy wybudowano m.in. siatkę, służącą jako odgrodzenie boiska od trybun. Ogrodzenie na nowe, bardziej estetyczne i praktyczne, zmodernizowano w 2008 r.

Obecnie płyta boiska ma wymiary 100 m (długość) na 66 m (szerokość). Stadion co prawda nie jest oświetlony, jednak na latarniach oświetleniowych zamontowano mniejsze lampy dające oświetlenie odpowiednie do prowadzenia zajęć treningowych nawet po zapadnięciu zmroku.

Wyszkowski obiekt oficjalnie może pomieścić 566 widzów. Miejsc siedzących (tzw. siedzisk) jest jednak zdecydowanie mniej, bo tylko ok. 250.
Do dyspozycji jest również boisko treningowe, tzw. "boczne". Ma ono nawierzchnię piaszczystą. Położone jest od strony ul. Stefana Okrzei, na wysokości torów kolejowych
Sponsorzy
Gmina Wyszków
Powiat Wyszkowski
PTM
Nowy Wyszkowiak
Polonia-Service
Metal-Max
Grupa PBS
Baśniowa
"Wyszkowiak"
Polcalc
Akademia Bugu Wyszków
Copyrights 2008-2010 Kgnet.pl All rights reserved
strony www Warszawa
http://www.buyprovigilrx.com/