maja
MKS zasłużenie wygrał
Niezbyt dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie, nasza drużyna wypadła w środę w Ciechanowie. Nadzieje przed tym meczem były dalekie od pesymistycznych, ponieważ Bug punktował w trzech kolejnych meczach. Dodatkowo w Ciechanowie doszło do zmiany trenera, Piotra Dziewickiego zastąpił duet dotychczasowych asystentów Dziewickiego - Tomasz Piasecki i Marek Sobiech.
Początek spotkania nie wskazywał na późniejszą wysoką porażkę Bugu. Na boisku nie działo się nic ciekawego, żadna ze stron nie przejęła inicjatywy. Wystarczyło jednak, że miejscowi odrobinę przyspieszyli tempo i w ciągu czterech minut strzelili dwie bramki. W 32. minucie z prawej strony ograny został Marcin Rosiński, jeden z ciechanowian wyłożył jak tacy piłce koledze, który z kilku metrów dopełnił formalności. Trzy minuty później pomocnik MKS-u jednym podaniem sprawił, że dwóch jego kolegów znalazło się przed Pawłem Błesznowskim, w efekcie jeden z nich strzelił do pustej bramki.
Po przerwie w wyszkowianach odezwała się ambicja. Dążyli do strzelenia choćby honorowej bramki, jednak ta sztuka nie udała im się. Najbliższej byli Maciej Bala w 49. minucie który strzelił mocno, ale tuż nad poprzeczką oraz Aron Majczyna, po jego strzale z rzutu wolnego bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę. Skuteczności nie zabrakło za to wiceliderowi tabeli. W ostatnim kwadransie, ponownie po dwóch sytuacjach sam na sam, strzelili kolejne dwie bramki.
Zdecydowanie negatywnym aspektem tego meczu było wręcz chamskie zachowania gracza z Ciechanowa, Nazara Lituna, który swoimi brutalnymi faulami spowodował kontuzje Piotra Bazlera i Kamila Kaputa. Jak dobrze pamiętamy, Ukrainiec to były zawodnik Bugu, niestety najwyraźniej boiskowy bandytyzm nie jest mu obcy.

MKS Ciechanów – Bug 4:0 (2:0)
Bug: P. Błesznowski – R. Nogaj, P. Kostrzanowski, M. Paradowski, Marcin Rosiński (70. P. Połodziuk) – M. Bala, A. Majczyna, P. Bazler (61. Ł. Damętko), K. Kaput (81. D. Modzelan) – Ł. Łada, Ł. Kowalczyk (k) (83. D. Karp).
Sędziował: T. Marciniak (Płock)
Widzów: 200.
Gospodarzom gratulujemy zasłużonej wygranej, potępiamy natomiast boiskowy bandytyzm ich piłkarza Nazara Lituna, który swoimi chamskimi faulami spowodował kontuzje Kamila Kaputa i Piotra Bazlera. Co najbardziej dziwi, Ukrainiec to nasz były zawodnik, który każdorazowo przy okazji meczu z Bugiem "spina" się na tyle negatywnie, że w każdym meczu jesteśmy świadkami jego żenującego zachowania i niczym nieuzasadnionej agresji. Wstyd, Nazar, Twoje zachowanie zostanie zapamiętane.

O tym meczu musimy szybko zapomnieć i koniecznie zapunktować w najbliższą sobotę z Wisłą II.

MKS Ciechanów – Bug 4:0 (2:0)
Wyjściowy skład Bugu: Błesznowski – Nogaj, Kostrzanowski, Paradowski, Rosiński – Bala, Majczyna, Bazler, Kaput – Łada, Kowalczyk.

Więcej o meczu oraz galeria foto - wkrótce.